Bitcoin
0.13 %

Todeks – Madencilikte Volume Network Nedir?

Volume Network 20 Mayıs 2019’da Bis borsasında IEO satışı gerçekleştirilerek ilk adımını attı ve o günden bu yana en çok konuşulan kripto paralardan birisi haline geldi. IEO sürecinden itibaren çok büyük bir ivme kazandı ve ilk bir ay içinde katılımcılarına yatırımlarının 620 katı kazandırdı. 

Volume Network’u tron Network baş teknoloji sorumlusu ve kurucularından olan Lucien Chen, Lambda’nın çekirdek kadrosuyla birlikte geliştirdi. Kısaca VOL olarak da adlandırılan coin, sabit disk madenciliğine dayalı bir post fikir birliği mekanizmasıyla işlemektedir. 

Volume Network gerçek hayata entegre olabilecek bir madencilik teknolojisi ile karşımıza çıkıyor. Sistem, herkesin basitçe katılabileceği şekilde bulunuyor. Bu sayede ağın toplam bakım maliyetinde çok ciddi bir azalma olacağı öngörülüyor. Bu da daha fazla enerji korunumunu söz konusu ederek çevre dostu bir proje olarak öne çıkıyor. VOL yapabilmek için devasa teknolojilere ve yüksek maliyetli sistemlere gerek yok. Ekstra bir dizüstü bilgisayarınız ve harici diskiniz olduğu sürece VOL yapabiliyor ve bu sayede dahi günlük birçok VOL kazanabiliyorsunuz. Donanımların kolayca elde edilebilmesi ve POST madenciliğine katılımın rahatlıkla yapılabilmesi bu sistemi çok daha merkezsiz hale getiriyor. 

Todex – Volume Network’un Madenciliğin Geleceğindeki Yeri 

Hard disk ile yapılan Volume Network madenciliği ucuza tedarik edilebilmesi, ısı üretimi olmaması, düşük güç tüketimi, gürültü kirliliğinin olmaması gibi pek çok avantaja sahip. Madencilik yaparken yüksek elektrik tüketimi olacağına dair bir endişe duymanıza gerek yok. Hatta diğer madencilik sistemlerine nazaran %97’lere varan daha az enerji tüketimini görebiliyoruz. Ülkelerin toplam elektrik üretimleri içinde madenciliğin yıllık enerji tüketim istatistikleri çıkartılmıştır ve bu oran, Hollanda’da %36,4, Çek Cumhuriyeti’nde %72,2’ye kadar çıkabilmektedir. Yeni madencilerin sisteme katılmasıyla bu sayının her yıl artacağı da rahatlıkla tahmin edilebilir. Bu da madenciliğin günden güne daha sıkıntılı bir sürece dahil olacağını gösteriyor. İşte tam da bu noktada Volume Network düşük enerji tüketimiyle madencilik yapmaya fırsat veriyor. Todeks Kripto para borsası üzerinden bütün madencilik faaliyetlerini takip edebilir, dahil olma ve kâr marjlarını inceleyebilirsiniz.