Bitcoin
2.19 %

Bitcoin Yatırımı Hakkında Her Şey!

Bitcoin adeta sanal piyasayı kasıp kavurmuş ve ilk kurulduğu günden bu yana neredeyse bütün bir borsanın adı olmuştur. 2009 yılında Satoshi Nakamoto tarafından ilk kurulduğu günden itibaren büyük ilgi gören Bitcoin temelde bir sanal para birimidir. Dolar ve Euro’ya alternatif olarak düşünülen ve geleceğin para birimi olarak tarif edilen Bitcoin, yatırımcılarına bugüne kadar çok büyük kazançlar sağlamıştır. Bu yüzden de şu an için sanal para borsasında 1000’den fazla sanal para (coin) işlem görse de hala lider Bitcoin’dir. Peki Bitcoin’e nasıl yatırım yapılır, riskleri veya avantajları nelerdir? Bütün bunların da bilinmesi gerekir.

Bitcoin ilk piyasaya çıktığında 1,309,02 BTC yani 1,5 TL civarında idi. İlgi görmeye başlayarak büyük bir gelişme kaydetti ve 2018 başında 70 bin TL’ye ulaştı. Bugün an itibariyle 1 Bitcoin< 43.850.00 seviyesindedir. Bugüne kadar keskin dalgalanmalar olmuş ve kimi zaman çok büyük kazançlar sağlasa da kimi zaman da tam tersi olmuştur. Hala da gerek Bitcoin’nin gerekse diğer sanal paraların yatırım değerleri risklidir. Çünkü bir anda zirve yapıp ardından tabanı görebilmektedir. Pişmanlıklar genel olarak coin değeri tavan yapmadan önce yatırım yapmadığınız konusunda olsa da bu, kesinlikle aynı yükselişi yine yapmayacağı anlamını taşımıyor. Doğru konum alarak kazanç sağlama olasılığınızı arttırabilirsiniz.

Todex’de Bitcoin’e Yatırım Yapma Taktikleri

Bitcoin’e yatırım yapmadan önce mutlaka trendlerini izlemeli, borsayı bir miktar öğrenmeli ve araştırmalısınız. Bitcoin’in değerini etkileyen unsurları öğrenmeli, bunları takip etmelisiniz. Yatırım sitelerini ve kaynakları incelemelisiniz. Bütün bunlar için de zaman ayırmak, emek sarf etmek gerekir.

Bitcoin almayı bir borsaya yatırım yapmak gibi düşünmeli, gelecekte sabırlı davranırsanız mutlaka kazanacağınızı bilmelisiniz. Çünkü coin, geleceğin parası olduğunu kanıtlamıştır. Borsa döngülerinin sinyalleri Bitcoin’i de etkiler. O yüzden borsa döngülerinin sinyallerini öğrenmeye çalışın ve ne zaman girip ne zaman çıkmanın avantajlı olacağını öğrenin. Anında milyonlar kazanmanın hayalini kurmak yerine uzun vadeli bir yatırım olarak düşünün. Bu işin bir ticaret olduğunu ve ticaretin de çeşitli taktikleri olduğunu unutmayın.